Ndue Ukaj nė revistėn internacionale poetike Ann Arbor Review
Revista amerikane, Ann Arbor Review: International Journal of Poetry, e cila botohet nė shtetin Florida, ėshtė revistė e fokusuar vetėm nė publikimin e poezisė. Kjo revistė, ka njė traditė disa dekadėshe dhe qė nga atėherė, ka botuar poetė tė shquar.
Nė numrin e ri tė saj tė pranverės, qė ka dal kėto ditė, nė kėtė revistė prestigjioze tė poezisė, ėshtė prezantuar me njė poezi, poeti nga Kosova Ndue Ukaj. Poeti Ukaj prezantohet nė kėtė revistė me poezinė, Liria e poezisė, tė pėrkthyer anglisht nga Peter Tase. BS
comments powered by Disqus