A ėshtė e mundur me 11 plagė, Asanaj ta vriste veten!?
Askush nga shokėt nuk e tij nuk beson versionin e vetėvrasjes duke e njohur karakterin dhe psikologjinė e tij.

Ēėshtja qė ka tronditur mė sė shumti opinionin publik, veēanėrisht pas vendimit tė Institutit tė Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė, se Dino Asanaj kishte vrarė veten duke ia shkaktuar vetes 11 plagė, ėshtė pyetja se a ėshtė e mundur qė njė njeri t’ia bėnte vetvetes njė gjė tė tillė apo ėshtė thjeshtė njė sajim prej kriminelėsh. Askush nga shokėt nuk e tij nuk beson versionin e vetėvrasjes duke e njohur karakterin dhe psikologjinė e tij.
Ndėrkohė, as misioni i EULEX-it nuk ka pranuar t’i komentojė rezultatet e para tė autopsisė, tė kryera nga mjekėsia ligjore, si njė nga pistat e zbardhjes sė vdekjes sė Dino Asanajt, shef i Agjencisė Kosovare tė Privatizimit. Tė gjitha deklaratat zyrtare pėr kėtė rast duhet t’i kėrkoni tek autoritetet lokale, i ka thėnė Radios Evropa e Lirė njėri nga zyrtarėt e EULEX-it./bs/