Anglia nė qerekfinale
Pėrfundon ndeshja me fitoren e Anglisė, golin e vetėm e realizoj Rooney. Anglia nė qerekfinale do tė takohet me Italinė. ndėrsa Franca me Spanjėn.
Ukraina luajti mė mirė nė fraksionin e parė duke u pėrpjekur qė tė shėnojė, ndėrkohė qė Tre Luanėt mė shumė u mbrojtėn, por ishin tė rrezikshėm nga kundėrsulmet. Sido qė tė jetė, pas 45 minutave, rrjetat heshtėn.
Gjysma e dytė, Steven Gerrard harkoi nė zonė dhe aty ishte i kthyeri nga suspendimi, Wayne Rooney, i cili shėnoi ndoshta golin mė tė thjeshtė nė karrierė (48’), por qė gėzon secilin tifoz tė Anglisė.
Bashkėnikoqirėt e Euro 2012 u pėrpoqėn qė tė bėnin diēka nė favor tė tyre, duke qenė se Franca ishte duke humbur nė ndeshjen tjetėr, megjithatė nuk patėn sukses.
Anglia kualifikohet nga pozita e parė nė Grupin D, ndėrsa Franca zė vendin e dytė me njė fitore njė barazim dhe njė humbje./NewPrishtina/
comments powered by Disqus