Gmail i ri pėr iOS
Aplikimi i ri me vete sjell tė reja, tė cilat qe njė kohė tė gjatė ėshtė dashur tė jenė tė implementuara dhe pėr shkak tė cilave ky aplikim nuk ėshtė pėrdorur nėmėnyrė aktive.
Gmail app tani mbėshtet Notification Center tė iOS, ēka do tė thotė qė aplikacionimund t’i thotė OS-it qė tė informojė pėrdoruesin pėr email-at e ardhur.

Interesante ėshtė qė aplikacioni Google e bėn kėtė me njė tingull tė veēantė, i cili ėshtė mjaft i kėndshėm, i shkurtėr, jo i bezdisshėm dhe me kėtė i zgjedhur mirė.

Nė pėrputhje me integrimin nė Notification Center, lajmėrimet pėr email-at e ardhur nė Gmail tani mund tė vendosen edhe nė menynė pull-down qendrore tė iOS.

Risia tjetėr e rėndėsishme ėshtė login i pėrhershėm nė aplikacion.

Gmail app i vjetėr pas njė kohe tė caktuar do ta detyronte pėrdoruesin tė bėjė pėrsėri login nė sistemin me username dhe fjalėkalim.

Nė aplikacionin e ri pėrdoruesi mund tė qėndrojė login aq sa tė dėshirojė. Gmail i ri ėshtė nė dispozicion nė iTunes Store pėr tė gjithė pajisjet e Apple qė kanė iOS 4 tė instaluar.
comments powered by Disqus