Endri, edhe agjent i suksesshėm mode
Sukseset e tija s'kanė tė ndalur
Endrit Hoxhaj, pėrgatitet fuqishėm bashkė me njė grup modelėsh e modelesh pėr tė marrė pjesė nė njė turne tė veēantė mode. Tė cilėt, janė paraqitur dhe do tė paraqiten, vazhdimisht, nėpėr evente, turne dhe revy mode tė ndryshme, mbarėshqiptare. Sukseset e tija s’kanė tė ndalur. Endri, veēse njihet si njė super model i rrallė e boksier me famė, tani njihet edhe si njė agjent i suksesshėm mode pėr Shqipėri e Kosovė.
Endri, shumė kohė mė parė ka fituar zemrat e dashamirėsve tė modės. Krahasuar me vitet e mėparshme, tash zemrat e tilla i bėn pėr vete edhe mė shumė. “Mister Fotogjenia”, pėr turizėm nė Shqipėri, ėshtė shpallur nė vitin 2011, pėrderisa pas njė viti shpallet edhe “Mister Internacional Albania 2012”.
Ditėve tė fundit, ėshtė duke bashkėpunuar edhe me njėrėn prej revistave nė Shqipėri, e quajtur ‘Metro’. Ku nė kėtė revistė mė sė shumti i pėrkushtohet modės e fotografisė.
NewPrishtina/M.HAJRIZI
comments powered by Disqus