Apple mbyll shėrbimin MobileMe
Apple pėrfundimisht ka mbyllur shėrbimin e saj MobileMe, tė cilin tashmė e ka zėvendėsuar me shėrbimin e ri iCloud, ndėrsa nėse pėrdoruesit ende nuk e kanė bėrė migrimin e tė dhėnave nė shėrbimin e ri, atėherė ata ende mund ta pėrdorin shėrbimin.
Shėrbimi i ri i Apple, iCloud synon tė zėvendėsojė tėrėsisht MobileMe, edhe pse i njėjti nuk ofron gjithēka qė ofrohej nga MobileMe, si pėr shembull: iDisk, iWeb dhe galerinė.

Pėrdoruesit ankohen se Apple i aka huqur me iCloud, sepse MobileMe ishte mė funksional dhe krijonte njė “back-up” pėr tė gjitha fotografitė, ndėrsa iCloud vjen mė i kufizuar.
comments powered by Disqus