Google me faqe tė re pėr zhvilluesit e Android
Konferenca e zhvilluesve tė Google I/O do tė mbahet gjatė javės sė ardhshme, nga 27 deri mė 29 qershor, ndėrsa pėr kėtė arsye Google ka vendosur qė tu ofrojė zhvilluesve tė aplikacioneve nė Android njė faqe tė re, para fillimit tė konferencės sė saj tė rėndėsishme.
“Ēdo vit, Google I/O fillon me shumė fokus nė faqen e zhvilluesve tė Android, dhe kėtė vit ne kemi shfrytėzuar rastin tė freskojmė faqen developer.android.com, e cila ėshtė mė e thjeshtė, dhe ofron njė pėrvojė unike gjatė shfletimit” ka thėnė Google nė njoftimin e saj zyrtar.

“Si zhvillues, detyra jonė ėshtė tė ofrojmė tri karakteristika: dizajnin, zhvillimin dhe shpėrndarjen, dhe pėr kėtė arsye developer.android.com vjen e ri-strukturuar, dhe e njėjta synon tė reflektojė nė tri shtyllat e cekura mė lart” thuhet mė tej nė njoftimin e kompanisė Google pėr faqen e re tė zhvilluesve tė saj tė platformės Android.
comments powered by Disqus