Mbyllja e fazės sė mbikqyrjes, Topi: Arritje pėr Kosovėn
Kreu i Shtetit Bamir Topi ka uruar presidenten e Kosovės Atifete Jahjaga pėr mbylljen e fazės sė mbikqyrjes ndėrkombėtare nė Kosovė.
Sipas Topit, ky vendim i GJND-sė, tregon se institucionet kosovare po funksionojnė normalisht dhe klasa politike ka pjekuri tė madhe nė vendimet e saj.

"Kjo arritje tregon se tashmė institucionet e Kosovės po funksionojnė normalisht dhe janė duke u pėrmbushur mjaft objektiva nė konsolidimin dhe legjitimimin e tyre. Kjo dėshmon gjithashtu se klasa politike kosovare ka njė pjekuri tė madhe nė vendimet e saj gjatė momenteve mė thelbėsore pėr Kosovėn, duke pėrdorur mjetet institucionale dhe ligjore pėr koordinimin e zbatimin e reformave kyēe dhe tė politikave strategjike tė shtetit", uron presidenti Topi.