Kosovė-Maqedoni, vlerėsohet bashkėpunimi ushtarak
Shefi i Shtabit tė Forcave tė Armatosura tė Republikės sė Maqedonisė, Gorancho Koteski, e ka vizituar sot Ministrinė e Forcės sė Sigurisė sė Kosovės, ku ėshtė pritur me nderime ushtarake tė vendit.
Ai mbajti takime tė ndara me ministrin e FSK-sė, Agim Ēeku dhe komandantin e FSK-sė, gjeneralin Kadri Kastrati. Pas takimit, tė dy gjeneralėt e vlerėsuan lartė bashkėpunimin nė mes tė tė dyja shteteve nė aspektin ushtarak.