Gashi, ka dhėnė dorėheqje edhe nga AKR-ja
Njė ditė pasi ka paraqitur dorėheqjen nga pozti i zv.minsitrit tė Punėve tė Jashtme, Ibrahim Gashi, ka dhėnė dorėheqje nga posti i zėvendėspresidentit tė Aleancės Kosova e Re dhe nga tė gjitha strukturat drejtuese tė partisė.
Alenaca Kosova e Re (AKR) pėrmes njė kumtese ka konfirmuar dorėheqjen e Gashit nga strukturat udhėheqėse tė kėsaj partie.

Nė njoftimin e lėshuar nga AKR-ja, vlerėsohet angazhimi dhe kontributi i Gashit nė kėtė parti duke mirėpritur kurdoherė rikthimin e tij nė strukturat e partisė.