"Serbė, pushoni nė Shqipėri"
Shqipėria, vendi i shqiponjave. Nė pjesėn veriore pėrkufizohet me Serbinė, nė pjesė tė tjera mė Malin e Zi, Maqedoninė dhe Greqinė.
Shqipėria ėshtė njė adresė turistike e pa zbuluar, me plazhe tė bukura dhe me oferta tė mira. Janė mirėpritės, kėrkojnė turistė tė huaj, por njė vend pa pėrvojė nė turizėm. Pėr Shqipėrinė dhe shqiptarėt flitet ndėr shekuj tė ndryshėm. Po ashtu edhe pėr qytetet.
Disa agjenci turistike, pėr herė tė parė nė njė numėr mė tė madh kanė filluar tė kenė nė ofertat e tyre, pėr tė shpėtuar nga vapa edhe Shqipėrinė. Kryesisht Durrėsi, por edhe Saranda e Vlora janė nė ofertat e agjencive serbe. Ato reklamojnė Shqipėrinė, duke folur pėr detajet mė tė vogla, si pėr njė tė panjohur tė madhe. Megjithatė, ofertat janė tė mira.

Njė natė nė hotelet e Shqipėrisė fillon nga 20 deri nė 140 euro. Agjencitė turistike dhe faqet qė reklamojnė turizmin nė gjuhėn serbe i kanė bėrė megjithatė njė reklamė tė mirė Shqipėrisė, raporton Tch.

Njė nga agjencitė e krahason Sarandėn me Budvėn dhe si njė konkurrencė mjaft serioze pėr destinacione tė ndryshme. Ndėrsa ndėr ofertat ka edhe vizita nėpėr qytete tė ndryshme tė Shqipėrisė, oferta kėto tė agjencive tė Serbisė jugore qė kalojnė pėrmes Kosovės nė autostradė dhe kushtojnė mė lirė. Serbia dhe Shqipėria, nuk janė tė lidhura pėrmes transportit ajror, qė pas shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės.
comments powered by Disqus