Legjendarėt "Duran Duran" sonte nė Shkup
Grupi legjendar i muzikės "Duran Duran" sot nė mbėrmje do tė jetė nė Shkup ky dhe do tė mbahet njė koncert.
Organizatori i koncertit "Avalon Production" deklaroi se koncerti do tė ndiqet nga rreth 10 mijė spektatorė, ndėrsa janė prenotuar bileta edhe nga Shqipėria, Kosova, Serbia dhe Bullgaria, njofton INA.

"Duran Duran" ėshtė njė nga grupet mė tė njohura botėrore tė muzikės rock tė viteve '80. Ky grup ka shitur 70 milionė albume, 18 kėngė tė tyre kanė qenė pjesė tė top-listave amerikane dhe britanike tė muzikės. Edhe pse kanė kaluar tre dekada, ky grup nuk ka shėnuar rėnie nė karrierė.

Grupi ėshtė nderuar edhe nė Hollywood nė "Walk of Fame".
comments powered by Disqus