Tragjedi ne Brazil, vdes ne fushe "Pele" i ri
Njė tjetėr tragjedi prek sportin e futbollit. Brazili ėshtė kthyer nė epiqendrėn e njė rasti qė tronditi sportin e topkėmbės, pasi njė lojtar 17-vjeēar i cilėsuar si “Pele”
Ndėrroi jetė nė fushė gjatė ndeshjes sė kampionatit U-17 mes skuadrės sė tij Sao Bernardo dhe Portuguesa Santista.

Arjuna Luiz Venutto Ramos u rrėzua pa ndjenja nė fushė duke alarmuar mjekėt qė nuk arritėn ta shpėtonin nga vdekja edhe pse e transportuan menjėherė nė urgjencė. Tė dhėnat e para flasin pėr ndalim zemre, por mjekėt ligjorė do tė kryejnė ekzaminime mė tė hollėsishme gjatė ditėve tė ardhshme.
comments powered by Disqus