HDC Galaxy S3 – kopja kineze e Sasmung Galaxy S3
Se kinezėt janė mjeshtėr tė vėrtetė nė kopjimin dhe klonimin e gjėrave, nuk ėshtė mė ndonjė sekret. Deri mė tani kemi mundur tė shohim variante tė ndryshme tė iPhone si dhe shumė pajisje tjera tė kopjuara nga ta.
Se kinezėt janė mjeshtėr tė vėrtetė nė kopjimin dhe klonimin e gjėrave, nuk ėshtė mė ndonjė sekret. Deri mė tani kemi mundur tė shohim variante tė ndryshme tė iPhone si dhe shumė pajisje tjera tė kopjuara nga ta.

Njė ndėr mė tė njohurit ishte BlackBerry, njė kopje e shkėlqyer e Blackberry me tastierėn QWERTY, kurse tani rradha pėr kopjim i ka ardhur edhe modelit tė popullarizuar Samsung Galaxy S3.

Kjo pajisje e quajtur HDC Galaxy S3 sot u shfaq nė YouTube dhe atė nė shoqėrim tė Galaxy S3 tė vėrtetė.

Natyrisht, se dallimet do tė vėrehen menjėherė, por duhet tė thuhet se shumica nuk do tė mund t'i dallojnė kėto dy pajisje.

Kur bėhet fjalė pėr specifikacionet, HDC Galaxy S3 ka ekran 4,7 inē, kamerė tė pasme me 5MP, kamera tė pėrparme me 0,3 MP, procesor 1 GHz dhe 512 RAM memorje.

Versioni Android qė punon nė kėtė pajisje ėshtė Gingerbread.

comments powered by Disqus