Ledri lė “Skillzat” dhe muzikėn
Rep kėngėtari i grupit Skillz, nuk do tė jetė mė anėtarė i kėtij grupi. Sipas njė burimi, kėngėtari ka vendosur qė ta lėrė grupin pėr shkak qė ai dėshiron tė merret me profesionin e tij primar Regjin e Filmit.
Kėshtu bėn tė ditur faqja zyrtare e labelit BabaStars nė Facebook, qė ka publikuar njė fotomesazh tė anėtarit tjetėr tė Skillz, Visarit, nė tė cilėn konfirmohet largimi i Ledrit nga muzika.
“Pas njė kohe sot u takova me mikun tim Ledrin. Pas shtatė viteve karrierė, Ledri ma dha lajmin qė tash e tutje ai mė nuk do tė vazhdojė me muzikė. Po ndihem i obliguar t’ju sqaroj tė gjithė juve qė na keni pėrkrahur gjithmonė, se unė, Visari, do tė vazhdoj me muzikėn e Skillz. Me shumė dashuri, SkiviUndercover”, shkruan nė fotomesazh.
Nga ana tjetėr, edhe vet Ledri nė Twitter ka konfirmuar largimin nga muzika, duke pėrshėndetur tė gjithė fansat e tij dhe duke i falėnderuar pėr pėrkrahjen.
Ende nuk dihen arsyet e largimit tė Ledrit, por njė gjė ėshtė e sigurtė - incidentet e fundit me Noizyn dhe konflikti muzikor me tė, ashtu sikurse problemet nė jetėn private, mund ta kenė detyruar Ledrin tė largohet, por pa marrė parasysh kėsaj, ai do tė mbetet gjithmonė ikonė e hip-hopit shqiptar, si njė prej mė tė mirėve ndonjėherė. /NewPrishtina/
comments powered by Disqus