Beckenbauer: Dua Khediran
Franz Beckenbauer gjen kohėn pėr tė folur pėr klubin e tij tė zemrės edhe kur punon.
Presidenti i nderit te Bayern Munchen, i cili ėshtė duke mbledhur fonde pėr shoqatėn e bamirėsisė "Franz Beckenbauer Foundation", themeluar 30 vjet mė parė, ka dhėnė njė intervistė pėr tė pėrditshmen bavareze "Munchen Abendzeitung", ku ka folur pėr emėrimin e Sammer si drejtor sportiv, dėshtimin e yjeve tė Bayernit nė Evropian, por edhe kandidaturėn e Pep Guardiolės si trajneri i mundshėm i duke nisur nga sezoni i ardhshėm.

"Te Barcelona arriti sukses botėror. Por, nėse do tė vinte te Bajerni i duhet njė vit tė mėsojė gjuhėn. Pastaj pėr tė nuk interesohet vetėm Bayerni. Heynckes ka edhe njė vit kontmer, pastaj tė flasim", u shpreh Kaizeri pėr Guardiolėn.

Ndėrsa pėr merkaton e futbollistėve, Beckenbauer foli qartė pėr dėshirėn e tij teksa tha: "Nė merkato nuk ka mbetur dhe shumė kohė. Pse jo njė lojtar si Khedira. Ai ka arritur nivele klasi dhe formon njė dyshe tė mirė me Shvajnin. Skuadra ka kualitete. Magjistarė dhe artistė me topin ne kemi shumė, ajo ēka na mungon ėshtė motivimi".
comments powered by Disqus