Morati: Shnajder mund tė largohet
Presidenti i Interit, Masimo Morati ka pranuar se holandezi, Uesli Shnajder mund tė transferohet gjatė kėsaj vere.
Pėr shėrbimet e mesfushorit ka shprehur interesim tė madh skuadra e kampionatit rus, Anzhi Makaēkala, qė ėshtė e gatshme tė paguajė 25 milionė euro pėr transferimin e holandezit. “Ka mundėsi qė Shnajderi tė shkojė hapave tė Samuel Etosė, njė rrezik i tillė ekziston”, ka theksuar Morati, pėr tė shtuar: “Shnajderi ėshtė njė lojtar shumė i rėndėsishėm pėr ne, futbollist me tė cilin dėshirojmė ta ndėrtojmė lojėn tonė, por nuk guxojmė tė mos pėrfillim edhe aspektet financiare. Duhet tė mendojmė mirė pėr gjithēka dhe t’i shqyrtojmė tė gjitha opsionet”.
comments powered by Disqus