Lojrat Olimpike, ministri thyen zilen dhe godet njė grua
Ministri i Kulturės sė Britanisė sė Madhe, Jeremy Hunt ka shkaktuar njė incident tė vogėl ditėn e hapjes sė Lojėrave Olimpike.
Ai ka tentuar tė luajė me njė zile tė vogėl, por pjesa metalike e saj ėshtė shkėputur, duke i shpėtuar nga dora dhe pėr pasojė ka goditur njė grua qė ndodhej aty pranė.

Hunt ėshtė trembur nga kjo gjė ndėrsa ka shkuar ti kėrkojė falje gruas.
comments powered by Disqus