Peugeot 208, vetura e vitit pėr kompani nė Gjermani
Peugeot 208 ėshtė zgjedhur si vetura mė e mirė pėr kompani pėr vitin 2012 nė pėrzgjedhjen e sivjetme pėr veturėn e biznesit nė Gjermani, tė cilin e organizon revista ‘FIRMENAUTO’ dhe organizata pėr konfirmim kualiteti “DEKRA”.
Rreth 250 menaxherė kompanish, qė ishin nė rolin e jurisė, kanė testuar 66 modele nė nėntė kategori.

Pas 1500 test-vozitjesh dhe 30.000 kilometrave tė kaluar, pėr veturė biznesi pėr vitin 2012, ėshtė zgjedhur Peugeot 208, i cili jurinė e ma magjepsur me stabilitetin, prakticitetin, komforin dhe kompaktėsinė.

Modeli i pėrzgjedhur 208, posedon sistemin “Stop & Start”, 92 kuaj fuqi dhe motorin 1.6 HDi FAP, i cili mesatarisht harxhon 3.8 litra nė 100 km.
comments powered by Disqus