Gjyste Vulaj dy muajshe shtatzėnė: Do ti bėj vjehrrės dhuratė njė nip
Kėngėtarja Gjyste Vulaj pret fėmijėn e saj tė dytė. Pas vajzės sė parė Rozanės, e cila tashmė po kalon moshėn e adoleshencės mėsohet se ajo ėshtė dy muaj shtatzėnė.
”Ia plotėsova vjehrrės sime dėshirėn e madhe, nė fillim tė shkurtit tė vitit tjetėr me qenė shėndoshė, dhuratėn e shumėpritur do ta marrė nė duar gjyshja vetė. Ndiej njė kėnaqėsi tė papėrshkruar”, thuhet nė statusin e kėngėtares drejtuar miqve dhe familjarėve tė saj.
comments powered by Disqus