"Londėr 2012", tėrhiqet Klodiana Shala
Atletja shqiptare, Klodjana Shala tėrhiqet nga Lojrat Olimpike "Londėr 2012". Lajmin e konfirmon pėr Top Channel, mjeku i ekipit olimpik, Mel Ostreni, sipas tė cilit dėmtimi i vjetėr i saj e bėn tė pamundur garimin nė 200 metra.
"Ėshtė e vėrtetė ka njė dėmtim i cili ėshtė njė dėmtim i vjetėr qė herė pas here i rishfaqet. I’u rishfaq nė stėrvitje, i’u bėnė tė gjitha ekzaminimet nė fshatin Olimpik nga mjekė anglezė, e shoqėrova edhe unė. I’u bė dhe rezonanca magnetike me disa mėnyra qė ne nuk i bėjmė dot nė Tiranė, kėshtu qė rezultoi e dėmtuar. Menjėherė pas kėsaj tė nesėrmen u gėdhi me temperaturė dhe nė kėto kushte vendosėm qė ajo tė mos marrė pjesė nė garė", tha mjeku Mel Ostreni.
comments powered by Disqus