Twitter arrin 500 milionė pėrdorues
Kompania analitike Semiocast ka raportuar kėtė javė se Twitter ka kaluar shifrėn prej 500 milion pėrdoruesish.
Pėrkundėr numrit tė madh, vetėm 170 milionė tė kėtyre llogarive janė aktive.Pėr tė qenė aktiv “llogaria duhet tė jetė e modifikuar ndonjėherė nė tre muajt e fundit, pėrfshirė kėtu edhe duke bėrė ndonjė pėrcjellje (follow) apo duke bėrė ndonjė cicėrimė.Poashtu edhe vetėm me ndėrrimin e avatarit tuaj ju mundėson tė jeni aktiv.Ndoshta mė me rėndėsi, kjo shifėr historike nuk pėrfshinė llogaritė spam, tė cilat Twitter se fundmi ėshtė duke i fshirė me tė madhe.Interesante tė theksohet se shumica e pėrdoruesve tė Twitter-it (75.4 %) pėrdorin “pikėn e vet tė qasjes” sė Twitter-it, pėrfshirė kėtu edhe aplikacionet amė tė Twitter dhe TweetDeck.27.6% e tė gjithė aktivitetit vjen nga aplikacionet desktop tė Twitter-it dhe pėrmes faqeve tė shfletuesit, pėrderisa 61% e aktivitetit vjen nga klientėt me celularė nė tė gjitha platformat.
comments powered by Disqus