Barcelona e mposhtė PSG-nė, e fiton trofeun
Ndeshja mes dy skuadrave tė fuqishme evropiane, PSG-sė dhe Barcelonės ka pėrfunduar me fitoren e Barcelonės.
Trofeu i Parisit i ka takuar Barcelonės vetėm pas ekzekutimit tė penalltive pasi qė loja e rregullt ka pėrfunduar me barazim 2 me 2.

Rafinha kaloj Barcen nė epėrsi me golin e tij nė minutėn e 7. Messi realizoj nga penalltia nė minutėn e 54. Ibra e shfrytėzoj mundėsinė pėr ti shėnuar gol Barcės duke realizuar nga penalltia nė minutėn e 60. Camara realizoj nė minutėn e 80 pėr tė dėrguar skuadrat nė penallti.

Pinto ishte heroi i penalltiva pasi qė priti 2 penallti nga 4 tė realizuara. Messi, Xavi, Fabregas dhe Pique shėnuan pėr Barcelonėn.

comments powered by Disqus