SuperKupa, Juve mbėrrin nė Pekin
Pas 10 orė udhėtimi, Juventus ka mbėrritur nė aeroportin e Pekinit nė vigjilje tė finales sė Superkupės tė Italisė kundėr Napolit, e programuar tė luhet tė shtunėn e ardhshme.
Me tė zbritur nė Pekin, ora 08:00 lokale, bardhezinjtė kanė nisur edhe stėrvitjen e parė.

Pjesė e skuadrės janė 27 futbollistė, pėrfshirė edhe Bonucci dhe Pepe, tė cilėt janė nė pritje tė vendimit tė Gjykatės Sportive. Ndėrsa mungojnė tė dėmtuarit Caseres, Chiellini dhe Isla.
comments powered by Disqus