CNN: Maqedonia, ekonomia mė e keqe nė botė
Maqedonia ėshtė njė nga pesė vendet tė kėtij globi me ekonominė mė tė keqe, duke u radhitur pėrkrah Kongos, Bellorusisė, Sudanit, etj.
CNN: Maqedonia, ekonomia mė e keqe nė botė
Maqedonia ėshtė njė nga pesė vendet tė kėtij globi me ekonominė mė tė keqe, duke u radhitur pėrkrah Kongos, Bellorusisė, Sudanit, etj.


Kjo bėhet e ditur nga televizioni prestigjioz CNN, ku nė pjesėn CNN Money shkruhet titulli "Maqedonia: Papunėsia e keqe", raportojnė mediat maqedonase.

Maqedonia siē thuhet gjendet nė vendin e katėr nė kėtė listė botėrore, pėr shkak tė shkallės sė lartė tė papunėsisė qė arrin nė 31,2 %.

Lajmi ėshtė pėrhapur nga mediat e opozitės nė Shkup, tė cilėt lidhur me kėtė situatėn kanė drejtuar akuza nė adresė tė kryeministrit Nikolla Gruevskit dhe qeverisė sė koalicionit, pėr shkak tė izolimit tė vendit dhe mungesės sė tėrheqjes sė investimeve./NewPrishtina/
comments powered by Disqus