Real Madrid shpartallon Milanin
Real Madrid shpėrthen nė ndeshjen e luksit pėrtej oqeanit ndaj njė Milani anemik qė po jep shenjat para tė dobėsisė pas largimit tė shumė titullarėve kėtė verė.


Skuadra "merengues" realizoi njė 5 golėsh nė sfidėn evropiane ku Di Madria, C. Ronaldo dy herė, Ramos dhe Callejon nuk i dhanė asnjė shpresė golit tė barazimit tė pėrkohshėm tė shėnuar nga Robinho.

Ndeshja mes kolosėve tė kontinentit tė vjetėr u zhvillua nė stadiumin e Yankees nė New York ku argjentinasi Di Maria e hapi serinė e golave nė minutėn e 25.

Vetėm 8 minuta mė pas braziliani i Milanit vendosi barazpeshėn, por me njė Cristiano Ronaldo nė superformė, Reali shpartalloi djemtė e Allegrit nė pjesėn e dytė.

Ky nuk ėshtė i vetmi lajm i keq pėr milanistėt, tė cilėt shpresonin qė nga kjo miqėsore tė merrnin tė paktėn idhullin e tyre, Kaka. Por administratori i deleguar kuqezi Galliani qartėsoi situatėn duke theksuar se ėshtė shumė e vėshtirė qė fantazisti tė rikthehet nė "San Siro".
comments powered by Disqus