Bolt sėrish i pari, por pa rekord
Me kohėn 19.32 sekonda, xhamajkani Usain Bolt ėshtė fitues i garės prej 200 metrave, i pasuar nga dy bashkėkombasit e tij, Blake dhe Ware, tė cilėt fituan medaljen e argjendė dhe tė bronxtė.
Me kohėn 19.32 sekonda, xhamajkani Usain Bolt ėshtė fitues i garės prej 200 metrave, i pasuar nga dy bashkėkombasit e tij, Blake dhe Ware, tė cilėt fituan medaljen e argjendė dhe tė bronxtė.

Me kėtė sukses Usain Bolt shndėrrohet nė njė sportist rekordesh, pasi me katėr medalje tė arta nė kategoritė individuale, arriti tė kalojė Karl Ljuisin i cili ishte atleti i parė qė dominoi tė dyja garat bashkė tė 100 dhe 200 metrave, gjė tė cilėn Usain Bolt arriti ta bėjė nė dy Olimpiada.
comments powered by Disqus