Ēiftet mė tė paguara nė botė
Kėngėtarja Beyonce dhe burri i saj Jay-Z, janė ēifti mė i paguar nė botė. Sipas revistės “Forbes” pėr periudhėn maj 2011 maj 2012, ēifti ka fituar rreth 78 milionė dollarė dhe kanė lėnė pas vetes supermodelen braziliane, Gisele Bundchen dhe burrin e saj, Tom Bradyn.
Beyonce ka bėrė mė shumė para se burri i saj Jay-Z,teksa 40 milionė dollarė, ajo i ka marrė nga shitja e albumit tė fundit “4”, plasmanit tė suksesshėm tė katalogut tė saj, si dhe marrėveshjet e ndryshme sponsorizimi.

Pas njė turneu me Kanye Westin si dhe biznesit tė madh tė kompanisė sė tij muzikore, Jay-Z ka kontribuar ndjeshėm nė buxhetin e pėrbashkėt.

Nė vendin e dytė tė listės sė lartcekur janė fituesit e vitit tė kaluar, Gisele Bundchen dhe Tom Brady, me 72 milionė dollarė.

Marrja pėr shumė vite me modelim dhe kontrata katėr-vjeēare e tij me ekipin e basketbollit New England Patriots, i kanė siguruar atyre njė pozitė tė lartė edhe kėtė vit. Vendi i tretė pėr kėtė vit i takoi Victoria dhe David Beckham, tė cilėt fituan 54 milionė dollarė, ndėrsa nė pozitėn e katėrt gjenden aktorėt, Angelina Jolie dhe Brad Pitt, tė cilit kanė fituar 45 milionė dollarė.

Vendi i pestė me tė ardhurat prej 40 milionė dollarė i takoi ēiftit hollivudian, Will Smith dhe gruas sė tij, Jada Pinkett Smith.
comments powered by Disqus