Arsenal s'i jep Van Persie-n United
Edhe pse njė ditė mė parė, sipas shtypit britanik, sulmuesi i “topēinjve”, Robin Van Persie, mund tė quhej pa frikė njė lojtar i United, duket se dje, Arsenali ka ndėrruar mendje.
Pra, edhe pse Djajtė, pas dėshtimit tė pistės Lucas, kishte hedhur tė gjitha paratė nė transferimin e hollandezit, duket se ėshtė skuadra e Wenger ajo qė nuk pranon tashmė qė t’ia japė lojtarin njė rivali.

Vetė trajneri i Manchester United, Alex Ferguson tha dje se klubi i tij ėshtė i interesuar pėr shėrbimet e Robin Van Persie-t, por, Arsenali po kėrkon shumė para pėr sulmuesin holandez.

"Ne kemi dėrguar njė ofertė, por Arsenali ėshtė duke u pėrpjekur qė tė gjej njė klub, i cili do t’ju japė mė shumė para. Ne jemi duke punuar shumė, por deri tani nuk ka pėrparim nė negociata. Unė nuk jam i sigurt se do tė ketė njė transferim. Nuk e dimė se ēfarė po kėrkon Arsenail dhe ėshtė e vėshtirė qė tė vlerėsohen pritjet e tyre", ka thėnė Ferguson.

Van Persie-t kontrata me “Gunners” i mbaron verėn e ardhshme, por nė korrik njoftoi se nuk dėshiron tė zgjasė bashkėpunimin, sepse interesat e tij dhe ekipit nuk pėrputhen.

Dje ka qenė vetė Fergi ai qė ka thėnė se “Arsenali s’do tė na e japė ne”.
comments powered by Disqus