Mposhtet Brazili, medalje e artė pėr Meksikėn
Meksika ka fituar medaljen e artė nė futboll pėr meshkuj nė Londėr 2012 duke mposhtur bindshėm 1-2 Brazilin pretendent.
Meksikanėt kanė kontrolluar lojėn duke treguar formė tė mirė fizike dhe sportive , ndėrsa karioka edhe pse me emra tė mėdhenjė nė ekip nuk mundi tė bėjė asgjė, duke u ngushėlluar me medaljen e argjendtė.

Meksika kaloi nė avantazh qė nė sekondėn e 40-tė tė ndeshjes me anė tė Peralta, i cili dyfishoi rezultatin nė minutėn e 75-tė. Pėr Brazili ngushtoi rezultatin nė minutat shtesė Hulk.

Medalja e artė ishte i vetmi trofe i pafituar nga 5 herė kampionėt e Botės por duhet tė presin Lojėrat Olimpike Brazil 2016 pėr ta provuar sėrish.
comments powered by Disqus